Ηλεκτρικές μηχανές εξωλέμβιων σκαφών
-Αθόρυβη λειτουργία, μηδενικές εκπομπές ρύπων και δεν χρειάζεται χειροκίνητη εκκίνηση-.
-Απολαύστε την ομαλή βαρκάδα προστατεύοντας παράλληλα το περιβάλλον.
-Περάστε περισσότερο χρόνο απολαμβάνοντας το νερό και λιγότερο στην ακριβή συντήρηση του κινητήρα.
Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
Σχετικά με τις εξωλέμβιες
Ο Ηλεκτρικός μας εξωλέμβιος κινητήρας 40HP είναι μια ισχυρή και φιλική προς το περιβάλλον λύση σχεδιασμένη για σύγχρονες θαλάσσιες εφαρμογές. Ως μέρος της προηγμένης σειράς Ηλεκτρικών Εξωλέμβιων Μηχανών Σκαφών μας, αυτό το μοντέλο προσφέρει ομαλή επιτάχυνση, χαμηλό θόρυβο και μηδενικές εκπομπές-ιδανικές τόσο για ψυχαγωγική όσο και για εμπορική χρήση. Κατασκευασμένη με κινητήρα υψηλής απόδοσης-και ανθεκτικά εξαρτήματα, η μονάδα μας 40HP εξασφαλίζει μακροχρόνια-απόδοση σε διάφορες συνθήκες νερού. Είτε πλοηγείστε σε λίμνες, ποτάμια ή παράκτια ύδατα, οι ηλεκτρικοί κινητήρες εξωλέμβιων σκαφών σαν τη δική μας προσφέρουν καθαρή ενέργεια χωρίς να θυσιάζουν την ισχύ. Για τους ιδιοκτήτες σκαφών που αναζητούν μια πιο πράσινη εναλλακτική, το μοντέλο μας 40HP ξεχωρίζει μεταξύ των σημερινών Ηλεκτρικών Εξωλέμβιων Μηχανών Σκαφών για την ισορροπία απόδοσης και βιωσιμότητας.
Καθέκαστα


Μηδενικές Εκπομπές
Χωρίς καυσαέρια, μυρωδιά καυσίμου ή ρύπανση-ιδανικά για οικολογικά-ευαίσθητες ζώνες και λίμνες με περιορισμούς κινητήρα εσωτερικής καύσης.
Εξαιρετικά-Αθόρυβη λειτουργία
Απολαύστε μια ήρεμη εμπειρία βαρκάδας ή ψαρέματος με ελάχιστο θόρυβο και κραδασμούς.
Άμεση ροπή & ομαλή επιτάχυνση
Οι ηλεκτρικοί κινητήρες παρέχουν άμεση ισχύ για γρήγορη απόκριση και ομαλότερο χειρισμό.
Χαμηλή Συντήρηση
Χωρίς αλλαγές λαδιών, μπουζί ή καρμπυρατέρ-λιγότερα κινούμενα μέρη σημαίνει λιγότερα προβλήματα.
Ενεργειακή απόδοση
Χαμηλότερο μακροπρόθεσμο-κόστος λειτουργίας σε σύγκριση με τους βενζινοκινητήρες. Απλώς φορτίστε και φύγετε.
Φιλικό προς το περιβάλλον
Μειώστε το αποτύπωμα άνθρακα ενώ απολαμβάνετε αξιόπιστη απόδοση στο νερό.
Απλή εκκίνηση & εύκολος έλεγχος
Πατώντας-το κουμπί εκκίνησης, ο έλεγχος μεταβλητής ταχύτητας και η ψηφιακή παρακολούθηση (προαιρετικά) κάνουν τη λειτουργία εύκολη για οποιονδήποτε.
Ιδανικό για διάφορα σκάφη
Κατάλληλο για ψαρόβαρκες, βάρκες πλωτού, φουσκωτά σκάφη και ηλεκτρικές μετατροπές.
Εκθεση



Η CALON GLORIA συμμετέχει ενεργά σε μεγάλες διεθνείς εκθέσεις σκαφών και εκθέσεις θαλάσσιου εξοπλισμού κάθε χρόνο, συμπεριλαμβανομένων εκδηλώσεων στη Σαγκάη, το Βιετνάμ, τη Βραζιλία, τη Γερμανία κ.λπ.
Αυτές οι εκθέσεις μας επιτρέπουν:
🤝 Αλληλεπίδραση-με-πρόσωπο με παγκόσμιους πελάτες
📣 Παρουσιάστε τις τελευταίες μας καινοτομίες εξωλέμβιων κινητήρων
🔍 Κατανοήστε τις εξελισσόμενες τάσεις της αγοράς και τις ανάγκες των πελατών
🌎 Δημιουργήστε-μακροπρόθεσμες συνεργασίες σε όλο τον κόσμο
Μέσω αυτών των εκδηλώσεων, ενισχύουμε την παρουσία της επωνυμίας μας και παραμένουμε στενά συνδεδεμένοι τόσο με ομολόγους του κλάδου όσο και με τελικούς χρήστες.
FAQ
FAQ
Ε: Μπορώ να παραγγείλω δείγματα για δοκιμή;
Α: Ναι, οι παραγγελίες δειγμάτων είναι ευπρόσδεκτες. Επικοινωνήστε μαζί μας για τιμές, χρόνο παράδοσης και επιλογές αποστολής.
Ε: Παρέχετε ανταλλακτικά και τεχνική υποστήριξη;
Α: Ναι, όλα τα ανταλλακτικά είναι διαθέσιμα προς πώληση.
Ε: Ποια είναι η περίοδος εγγύησης για τους εξωλέμβιους κινητήρες σας;
Α: 1 έτος για εμπορική χρήση. 2 χρόνια για οικιακή χρήση.
Ε: Τι πιστοποιήσεις έχουν οι κινητήρες σας;
Α: Οι ηλεκτρικές μας εξωλέμβιες είναι πιστοποιημένες με CE, ISO και SGS, πληρώντας τόσο τα πρότυπα ασφάλειας όσο και τα περιβαλλοντικά πρότυπα για τις διεθνείς αγορές.
Ε: Ποια είναι η διαφορά μεταξύ των ηλεκτρικών εξωλέμβιων και των βενζινοκινητήρων;
Α: 🔋 Οι ηλεκτρικοί κινητήρες είναι αθόρυβοι,-φιλικοί προς το περιβάλλον και απαιτούν λιγότερη συντήρηση.
⛽ Οι βενζινοκινητήρες έχουν μεγαλύτερη αυτονομία και είναι πιο κατάλληλοι για μεγάλες-χρήσεις ή για βαριές-χρήσεις.
Δημοφιλείς Ετικέτες: ηλεκτρικοί κινητήρες εξωλέμβιων σκαφών, Κίνα κατασκευαστές ηλεκτρικών εξωλέμβιων κινητήρων σκαφών, προμηθευτές, εργοστάσιο
ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΕΞΩΛΕΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 40HP
Οι ηλεκτρικοί εξωλέμβιοι κινητήρες 40HP παρέχουν ισχυρή,-φιλική προς το περιβάλλον απόδοση για σκάφη αναψυχής. Διαθέτοντας μηδενικές εκπομπές ρύπων και αθόρυβη λειτουργία, βελτιώνουν την εμπειρία του σκάφους ενώ μειώνουν τα έξοδα συντήρησης. Παρόλο που μπορεί να έχουν περιορισμένη εμβέλεια και μεγαλύτερους χρόνους φόρτισης, είναι ιδανικοί για χρήστες που-συνειδητοποιούν το περιβάλλον που αναζητούν αξιοπιστία και αποτελεσματικότητα.
| Ηλεκτρικός εξωλέμβιος κινητήρας | |
| Μοντέλο προϊόντος | E40 |
| Ονομαστική ισχύς κινητήρα | 30 kw |
| Ονομαστικό ρεύμα εξόδου | 70 A |
| Ρεύμα αιχμής εξόδου | 105 A |
| Εύρος τάσης εισόδου | DC 290V ~ DC 500V |
| Τύπος κινητήρα | Σύγχρονος κινητήρας μόνιμου μαγνήτη |
| Μέθοδος Ελέγχου | Διανυσματικός έλεγχος κλειστού-βρόχου |
| Ροπή κορυφής | 147 Nm |
| Ονομαστική ροπή | 98 Nm |
| Ωριαία ταχύτητα | 5900 σ.α.λ |
| Γρανάζια | F - N - R |
| Σχέση μετάδοσης |
26 : 13 |
| Μέθοδος Ψύξης | Υδροψύξη |
| Μπαταρία (προτεινόμενη διαμόρφωση) | |
| Ονομαστική τάση | DC 409,6V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 105 Ah, 1C Φόρτιση / Εκφόρτιση |
| Ονομαστική Ενέργεια | 43,01 kWh |
| Εύρος τάσης | DC 364,8V ~ DC 460,8V |
| Βάρος | 325 ± 15 κιλά |
| Χρόνος φόρτισης |
Γρήγορη φόρτιση 60 kW, περίπου 45 λεπτά. Αργή φόρτιση 4 kW, περίπου 10 ώρες |
| Χρόνος και Απόσταση Αντοχής (Ταχύτητα ροής νερού 0) |
- (Half Throttle) E40 περίπου 340 λεπτά, περίπου 55-60 KM - (Full Throttle) E40 περίπου 80 λεπτά, περίπου 30-36 KM |
|
Τα παραπάνω αποτελέσματα δοκιμών βασίζονται σε: ένα φουσκωτό σκάφος από υαλοβάμβακα 5,2 μέτρων + ένα πακέτο μπαταριών 43 kWh + 3 σε προσωπικό. Με τέρμα γκάζι, η μέγιστη ταχύτητα είναι 30 km/h, με σταθερή ταχύτητα πλεύσης 27,5 km/h. Στο μισό γκάζι, η ταχύτητα πλεύσης είναι 11 km/h. |
|
Ένα ζευγάρι
Ηλεκτρικός εξωλέμβιος κινητήραςΕπόμενη
Εξωλέμβιες μηχανές θαλάσσηςΑποστολή ερώτησής













