Εξωλέμβιες μηχανές θαλάσσης
Απολαύστε την αθόρυβη λειτουργία, τις μηδενικές εκπομπές ρύπων και την εύκολη εκκίνηση-του κουμπιού—βαρκάδα που διατηρεί τις πλωτές οδούς καθαρές.
Απολαύστε περισσότερο χρόνο στο νερό με ελάχιστη συντήρηση του κινητήρα.
Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
ΠΕΡΙ ΕΞΩΛΕΜΒΙΩΝ
- Ισχυροί και αποδοτικοί Ηλεκτρικοί εξωλέμβιοι κινητήρες θαλάσσης 40HP
- Οι πιο πρόσφατοι ηλεκτρικοί εξωλέμβιοι κινητήρες θαλάσσης 40 ίππων παρέχουν εξαιρετική ισχύ, που συχνά ταιριάζουν ή υπερβαίνουν τους παραδοσιακούς κινητήρες-που κινούνται με καύσιμα. Χάρη στις εξελίξεις στην τεχνολογία της μπαταρίας και στην εκτεταμένη εμβέλεια, μπορείτε να απολαύσετε μεγαλύτερες διαδρομές στο νερό χωρίς να ανησυχείτε για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.
- Καθώς το κόστος καυσίμου και συντήρησης αυξάνεται, οι ηλεκτρικές εξωλέμβιες γίνονται ο πιο οικονομικός-τρόπος για την τροφοδοσία του σκάφους σας. Αν και το αρχικό κόστος μπορεί να είναι υψηλότερο από τους βενζινοκινητήρες, η μακροπρόθεσμη εξοικονόμηση καυσίμων και η συντήρηση καθιστούν τους ηλεκτρικούς κινητήρες μια έξυπνη επένδυση.
- Με λιγότερα κινούμενα μέρη, η ηλεκτρική εξωλέμβια 40 ίππων απαιτεί ελάχιστη συντήρηση-χωρίς πολύπλοκους μηχανισμούς κεφαλών ισχύος, καμία εκπομπή ρύπων και οσμές βενζίνης. Η αθόρυβη λειτουργία εξασφαλίζει μια πιο ευχάριστη και φιλική προς το περιβάλλον εμπειρία βαρκάδας, ώστε να μπορείτε να εστιάσετε στην ανοιχτή θάλασσα και όχι στη συντήρηση του κινητήρα.
Εισαγωγή Εταιρείας
Ιδρύθηκε το 2016 στο Huzhou με αρχική επένδυση πέντε εκατομμυρίων δολαρίων, η Zhejiang Canglong Power Machinery Co., Ltd. (γνωστή ως CALON GLORIA) ιδρύθηκε με προηγμένο εξοπλισμό παραγωγής και μια εξειδικευμένη ομάδα Ε&Α.


Καθώς η επιχείρηση επεκτάθηκε, ο ιδιοκτήτης της CALON GLORIA επένδυσε επιπλέον δεκαοκτώ εκατομμύρια δολάρια για την κατασκευή μιας νέας μονάδας παραγωγής 15.000 ㎡. Το 2020, η εταιρεία αναδιοργανώθηκε και μεταφέρθηκε στο Haining, Jiaxing.
Με γνώμονα τη δέσμευση για αριστεία, λανσάραμε μια σειρά από εξωλέμβιες: δίχρονα μοντέλα (3hp, 5hp, 9,8hp, 15hp, 20hp, 30hp και 40hp), τετράχρονα μοντέλα (6hp, 20hp, 60hp EFI) Οι προσπάθειές μας στην τεχνολογική καινοτομία έχουν επίσης αποφέρει σημαντικά αποτελέσματα. Από τις 24 Ιουλίου 2023, έχουμε αποκτήσει 25 διπλώματα ευρεσιτεχνίας, που καλύπτουν τομείς όπως συστήματα τροφοδοσίας λαδιών κινητήρα, συσκευές δοκιμής εκτροπής και υποβρύχια συστήματα στερέωσης παξιμαδιών γραναζιών. Ως απάντηση σε ζητήματα εικονικής σήμανσης ιπποδύναμης στην αγορά, τηρούμε με συνέπεια την αρχή της γνήσιας ιπποδύναμης, κερδίζοντας όλο και μεγαλύτερο έπαινο από τους καταναλωτές.


Από την ίδρυσή μας, δραστηριοποιούμαστε ενεργά σε κοινωφελείς δραστηριότητες, αναλαμβάνοντας την πρωτοβουλία να εκπληρώσουμε την εταιρική κοινωνική μας ευθύνη. Με τα χρόνια, έχουμε συνεργαστεί με διάφορους οργανισμούς κοινωνικής πρόνοιας, όπως η Shuguang Rescue, η Blue Sky Rescue, η Εθελοντική Ένωση Ερυθρού Σταυρού της Κίνας, η Min'an Rescue και η Renze Rescue.
Δοκιμή κινητήρα E40



Εκθεση
Η 7η Έκθεση Zhejiang Export(Vietnam) στο Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο Ανόι, 2 Αυγούστου 2018




Τοποθέτηση του εξωλέμβιου κινητήρα
Ο εξωλέμβιος κινητήρας πρέπει να τοποθετηθεί έτσι ώστε το σκάφος να είναι καλά ισορροπημένο. Διαφορετικά, το σκάφος θα μπορούσε να είναι δύσκολο να διευθύνει. Για μονοκινητήρια-σκάφη, τοποθετήστε τον εξωλέμβιο κινητήρα στην κεντρική γραμμή (γραμμή καρίνας) του σκάφους.


Ύψος τοποθέτησης
Για να λειτουργεί το σκάφος σας με τη βέλτιστη απόδοση, η αντίσταση στο νερό (αντίσταση) του σκάφους και του κινητήρα εξόδου του σκάφους-θα πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη. Το ύψος τοποθέτησης του εξωλέμβιου κινητήρα επηρεάζει πολύ την αντοχή στο νερό. Εάν το ύψος τοποθέτησης είναι πολύ υψηλό, τείνει να συμβεί σπηλαίωση, μειώνοντας έτσι την πρόωση. και αν τα άκρα της προπέλας κόψουν τον αέρα, οι στροφές του κινητήρα θα αυξηθούν ασυνήθιστα και θα προκαλέσουν υπερθέρμανση του κινητήρα. Εάν το ύψος τοποθέτησης είναι πολύ χαμηλό, η αντίσταση στο νερό θα αυξηθεί και ως εκ τούτου θα μειωθεί η απόδοση του κινητήρα. Τοποθετήστε τον εξωλέμβιο κινητήρα έτσι ώστε η πλάκα κατά της σπηλαίωσης να βρίσκεται μεταξύ του πυθμένα του σκάφους και ενός επιπέδου 25 mm (1 in) κάτω από αυτό.
Δημοφιλείς Ετικέτες: Εξωλέμβιοι κινητήρες θαλάσσης, Κίνα κατασκευαστές εξωλέμβιων κινητήρων θαλάσσης, προμηθευτές, εργοστάσιο
40ιπποδύναμηΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣΕΞΩΛΕΜΒΙΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ
| Ηλεκτρικός εξωλέμβιος κινητήρας | |
| Μοντέλο προϊόντος | E40 |
| Ονομαστική ισχύς κινητήρα | 30 kw |
| Ονομαστικό ρεύμα εξόδου | 70 A |
| Ρεύμα αιχμής εξόδου | 105 A |
| Εύρος τάσης εισόδου | DC 290V ~ DC 500V |
| Τύπος κινητήρα | Σύγχρονος κινητήρας μόνιμου μαγνήτη |
| Μέθοδος Ελέγχου | Διανυσματικός έλεγχος κλειστού-βρόχου |
| Ροπή κορυφής | 147 Nm |
| Ονομαστική ροπή | 98 Nm |
| Ωριαία ταχύτητα | 5900 σ.α.λ |
| Γρανάζια | F - N - R |
| Σχέση μετάδοσης | 26 |
| Μέθοδος Ψύξης | Υδροψύξη |
| Μπαταρία (προτεινόμενη διαμόρφωση) | |
| Ονομαστική τάση | DC 409,6V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 105 Ah, 1C Φόρτιση/Αποφόρτιση |
| Ονομαστική Ενέργεια | 43,01 kWh |
| Εύρος τάσης | DC 364,8V ~ DC 460,8V |
| Βάρος | 325 ± 15 κιλά |
| Χρόνος Φόρτισης | Γρήγορη φόρτιση 60 kW, περίπου 45 λεπτά, αργή φόρτιση 4 kW, περίπου 10 ώρες |
| Χρόνος και Απόσταση Αντοχής (Ταχύτητα ροής νερού 0) |
- (Half Throttle) E40 περίπου 340 λεπτά, περίπου 55-60 KM - (Full Throttle) E40 περίπου 80 λεπτά, περίπου 30-36 KM |
| Τα παραπάνω αποτελέσματα δοκιμών βασίζονται σε | ένα φουσκωτό σκάφος από υαλοβάμβακα 5,2 μέτρων + ένα πακέτο μπαταριών 43 kWh + 3 προσωπικό. Με τέρμα γκάζι, η μέγιστη ταχύτητα είναι 30 km/h, με σταθερή ταχύτητα πλεύσης 27,5 km/h. Στο μισό γκάζι, η ταχύτητα πλεύσης είναι 11 km/h. |
| Ονομαστική Ενέργεια | 43,01 kWh |
| Εύρος τάσης | DC 364,8V ~ DC 460,8V |
| Βάρος | 325 ± 15 κιλά |
| Χρόνος Φόρτισης | Γρήγορη φόρτιση 60 kW, περίπου 45 λεπτά Αργή φόρτιση 4 kW, περίπου 10 ώρες |
| Χρόνος και Απόσταση Αντοχής (Ταχύτητα ροής νερού 0) |
- (Half Throttle) E40 περίπου 340 λεπτά, περίπου 55-60 KM - (Full Throttle) E40 περίπου 80 λεπτά, περίπου 30-36 KM |
| Τα παραπάνω αποτελέσματα δοκιμών βασίζονται σε: ένα φουσκωτό σκάφος από υαλοβάμβακα 5,2 μέτρων + ένα πακέτο μπαταριών 43 kWh + 3 σε προσωπικό. Με τέρμα γκάζι, η μέγιστη ταχύτητα είναι 30 km/h, με σταθερή ταχύτητα πλεύσης 27,5 km/h. Στο μισό γκάζι, η ταχύτητα πλεύσης είναι 11 km/h. | |
Ένα ζευγάρι
Ηλεκτρικές μηχανές εξωλέμβιων σκαφώνΕπόμενη
Ναυτικές εξωλέμβιες μηχανέςΑποστολή ερώτησής









