Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
ΠΕΡΙ ΕΞΩΛΕΜΒΙΩΝ
Ψάχνετε για έναν ισχυρό, ελαφρύ εξωλέμβιο κινητήρα;
Ο κινητήρας σκάφους Calon Gloria 25 (T25/30) προσφέρει εξαιρετική απόδοση χωρίς ταλαιπωρία. Σχεδιασμένος για όσους απαιτούν αξιοπιστία και απόδοση, αυτός ο δίχρονος-κινητήρας είναι κατασκευασμένος σε μια δοκιμασμένη δικύλινδρη πλατφόρμα CV, γνωστή για την ανθεκτικότητά του και τη σταθερή του απόδοση.
Είτε κάνετε κρουαζιέρα στην ανοιχτή θάλασσα είτε πλοηγείστε στα τοπικά ύδατα, το Calon Gloria T25/30 είναι αξιόπιστο από πλοία σε όλο τον κόσμο για την αξιοπιστία του.
Με ανώτερη σχεδίαση και μηχανική, ο κινητήρας Calon Gloria 25 λειτουργεί με αναλογία λαδιού προ-50:1, εξασφαλίζοντας καθαρή απόκριση στο γκάζι με λιγότερο καπνό, μειωμένη οσμή και πιο ομαλή οδήγηση. Αυτό το καθιστά μια επιλογή που ξεχωρίζει για τους σκάφους που αναζητούν έναν αποτελεσματικό και καθαρό κινητήρα-.
Το συμπαγές μέγεθος και η ελαφριά κατασκευή το καθιστούν επίσης ιδανικό για διάφορους τύπους σκαφών, συμπεριλαμβανομένων μικρών και μεσαίων σκαφών όπως λαστιχένιες λέμβοι, ενώ εξακολουθεί να παρέχει άφθονη ισχύ όταν τη χρειάζεστε περισσότερο.
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Online Factory







Κριτικές

ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΣΩΣΗΣ





Αυτή η συνεργασία δείχνει τη δέσμευση της CALON GLORIA στην κοινωνική ευθύνη και την αποφασιστικότητά της να βοηθήσει τις κοινότητες σε κρίση. Η εταιρεία θα συνεχίσει να υποστηρίζει αποστολές διάσωσης και να συμβάλλει στην αποκατάσταση από καταστροφές στο μέλλον.
Λίστα ελέγχου εκκίνησης εξωλέμβιου κινητήρα
- Ανοιχτές βαλβίδες αέρα και στις δύο δεξαμενές καυσίμου.
- Συνδέστε την εξωτερική γραμμή καυσίμου.
- Ρυθμίστε το διακόπτη καυσίμου στο "on".
- Ασφαλίστε το κορδόνι του διακόπτη έκτακτης ανάγκης.
- Ανακινήστε τη δεξαμενή καυσίμου για να αναμειχθεί το καύσιμο, μακριά από τη φωτιά.
- Βεβαιωθείτε ότι η ταχύτητα είναι στη νεκρά.
- Συνδέστε τη γραμμή καυσίμου, αντλήστε τη λάμπα 3-5 φορές.
- Ανοίξτε ελαφρά το τσοκ, περάστε το γκάζι για να ξεκινήσει, μετά κλείστε το τσοκ και αφήστε τον κινητήρα στο ρελαντί για 3-5 λεπτά.
- Βγάλτε τον κινητήρα από το νερό όταν δεν τον χρησιμοποιείτε.
- Για αποθήκευση, εξαντλήστε εντελώς το καύσιμο.
Δημοφιλείς Ετικέτες: 25 κινητήρας σκαφών, Κίνα 25 κατασκευαστές μηχανών σκαφών, προμηθευτές, εργοστάσιο
2 ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ30ΕΞΩΛΕΙΜΕΝΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ HP
ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ:
T30BS--- Έλεγχος χειριστή. Μη αυτόματη έναρξη. Κοντός άξονας
T30BL--- Έλεγχος χειριστή. Μη αυτόματη έναρξη. Μακρύς άξονας
T30BWS--- Έλεγχος χειριστή. Ηλεκτρική εκκίνηση; Κοντός άξονας
T30BWL--- Έλεγχος χειριστή. Ηλεκτρική εκκίνηση; Μακρύς άξονας
T30FWS--- Τηλεχειριστήριο; Ηλεκτρική εκκίνηση; Κοντός άξονας
T30FWL--- Τηλεχειριστήριο; Ηλεκτρική εκκίνηση; Μακρύς άξονας
| ΜΟΝΤΕΛΟ | T30 |
| Τύπος | 2 Εγκεφαλικό |
| Ύψος τραβέρσας | 423mm(S) / 550mm (L) |
| Διάσταση | 843*399*1146 mm (S) / 843*399*1273 mm (L) |
| Ξηρό Βάρος | 53kg(S) /54,5 Kg(L) |
| Μέγ. Εύρος στροφών | 4500-5500 r/min |
| Μέγ. Υπερδύναμη | 22,1 kW (30 HP) |
| Εύρος στροφών στο ρελαντί | 1150±50 r/min |
| Τύπος κινητήρα | 2κύλ. |
| Εκτόπισμα | 496 κ.εκ |
| Διάτρηση × Εγκεφαλικό | 72×61 χλστ |
| Χρονισμός ανάφλεξης | CDI |
| Σύστημα διεύθυνσης | Φορτιστής / Τηλεχειριστήριο |
| Σύστημα εκκίνησης | Χειροκίνητη / Ηλεκτρική εκκίνηση |
| Αλλαγή ταχυτήτων | F-N-R |
| Σχέση μετάδοσης | 2.08(27/13) |
| Περικοπή & κλίση | Εγχειρίδιο |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | Εξωτερικό 24L |
| Χωρητικότητα λαδιού κιβωτίου ταχυτήτων | Εξωτερικό 24L |
| Αναλογία ανάμειξης | 50:1 |
| Προπέλα | 9 7/8 ×12-F |
Ένα ζευγάρι
Κινητήρας σκαφών Mariner 40 HpΕπόμενη
Small Boat Motors ElectricΑποστολή ερώτησής












