Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
Σχετικά με τις εξωλέμβιες
Η CALON GLORIA έχει δεσμευτεί για-σχεδιασμό με επίκεντρο τον χρήστη, φιλικότητα προς το περιβάλλον, απόδοση και αξιοπιστία. Ο στόχος είναι να παρέχουμε-ταιριασμένες σχεδιαστικές λύσεις που είναι απλές και βολικές στη χρήση.
Χαρακτηριστικά του 4χρονου εξωλέμβιου κινητήρα 6HP
- Το καρμπυρατέρ έχει σχεδιαστεί με δομή που-αντέχει στην κλίση, που επιτρέπει στο σκάφος να διατηρεί ένα ομαλό σύστημα τροφοδοσίας καυσίμου ακόμα και όταν έχει κλίση μεταξύ 40 μοιρών και 45 μοιρών .
- Το καρμπυρατέρ είναι εξοπλισμένο με δύο εισόδους καυσίμου. Το ένα συνδέεται με την αντλία καυσίμου του κινητήρα, ενώ το άλλο συνδέεται με το ενσωματωμένο-ρεζερβουάρ καυσίμου, που διαθέτει μια αυτόματη αντλία για να διευκολύνει την εκκίνηση του κινητήρα.
- Το κιβώτιο ταχυτήτων χρησιμοποιεί σπειροειδή κωνικά γρανάζια για την ενίσχυση της αντοχής, τη μείωση του θορύβου, την παροχή υψηλότερης αναλογίας μείωσης και την παράταση της διάρκειας ζωής.
- Διατηρεί την κανονική λειτουργία στις -5 μοίρες , κατά την ταχεία επιβράδυνση και σε ταχεία επιτάχυνση με μηδενική ταχύτητα.
- Ο βελτιστοποιημένος σχεδιασμός ενσωματώνει χαρακτηριστικά κατά των-ζιζανίων και-του τυλίγματος των διχτυών ψαρέματος με έξυπνο δομικό σχεδιασμό.
- Το σύστημα λίπανσης είναι εξοπλισμένο με ένα δείκτη στάθμης στάθμης και ένα οπτικό παράθυρο δείκτη στάθμης στάθμης για πιο διαισθητική παρακολούθηση.
- Έχει μεγαλύτερη μετατόπιση, παρέχοντας αύξηση ισχύος εξόδου 3-5%.
- Το υγρό κάρτερ και το σύστημα αναγκαστικής λίπανσης προστατεύουν καλύτερα τον κινητήρα.
- Το ψηφιακό σύστημα ανάφλεξης CDI επιτρέπει την εύκολη εκκίνηση και τη γρήγορη απόκριση στο γκάζι, καθιστώντας τη χειροκίνητη εκκίνηση γρήγορη, ευέλικτη και αξιόπιστη.
Άλλα πλεονεκτήματα:
- Έντονη σχεδίαση με μεγάλη λαβή για ευκολότερη μεταφορά και λειτουργία. Εκτός από το ενσωματωμένο-ρεζερβουάρ καυσίμου 1,1 λίτρου, περιλαμβάνει έναν διακόπτη για τη σύνδεση μιας εξωτερικής δεξαμενής καυσίμου και βύσματος, καθιστώντας το απλό, γρήγορο και αποτελεσματικό στη χρήση.
Εταιρεία

Με βάση την αρχή της αριστείας, έχουμε κυκλοφορήσει διαδοχικά 2χρονες εξωλέμβιες:3hp/5hp/9,8hp/15hp/20hp/30hp/40hp, 4χρονες εξωλέμβιες:6hp/20hp/60hp EFI και ηλεκτρικές εξωλέμβιες: 40hp. Σε ό,τι αφορά την τεχνολογική καινοτομία, έχουμε επίσης αξιοσημείωτα αποτελέσματα. Από τις 24 Ιουλίου 2023, είχαμε αποκτήσει 25 διπλώματα ευρεσιτεχνίας, που κάλυπταν διάφορους τομείς, όπως συσκευές εξωλέμβιου συστήματος τροφοδοσίας λαδιού κινητήρα, συσκευές δοκιμής εκτροπής και υποβρύχιες συσκευές στερέωσης και σύσφιξης παξιμαδιών γραναζιών. Ως απάντηση στο ζήτημα των εικονικών σημάτων ιπποδύναμης στην αγορά, τηρούσαμε πάντα την αρχή της γνήσιας ιπποδύναμης, κερδίζοντας σταδιακά τον έπαινο από τους καταναλωτές.
Πραγματικά σουτ
Συνεργασία με φιλανθρωπικές οργανώσεις για την παροχή εξοπλισμού διάσωσης.




Τρυπάνι διάσωσης του ποταμού Huaihe 2018
Τοποθέτηση του εξωλέμβιου κινητήρα
Ο εξωλέμβιος κινητήρας πρέπει να τοποθετηθεί έτσι ώστε το σκάφος να είναι καλά ισορροπημένο. Διαφορετικά, το σκάφος θα μπορούσε να είναι δύσκολο να διευθύνει. Για μονοκινητήρια-σκάφη, τοποθετήστε τον εξωλέμβιο κινητήρα στην κεντρική γραμμή (γραμμή καρίνας) του σκάφους.

Ύψος τοποθέτησης
Για να λειτουργεί το σκάφος σας με τη βέλτιστη απόδοση, η αντίσταση στο νερό (οπισθέλκουσα) του σκάφους και του κινητήρα εξόδου πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη. Το ύψος τοποθέτησης του εξωλέμβιου κινητήρα επηρεάζει πολύ την αντοχή στο νερό. Εάν το ύψος τοποθέτησης είναι πολύ υψηλό, τείνει να συμβεί σπηλαίωση, μειώνοντας έτσι την πρόωση. και αν τα άκρα της προπέλας κόψουν τον αέρα, οι στροφές του κινητήρα θα αυξηθούν ασυνήθιστα και θα προκαλέσουν υπερθέρμανση του κινητήρα. Εάν το ύψος τοποθέτησης είναι πολύ χαμηλό, η αντίσταση στο νερό θα αυξηθεί και ως εκ τούτου θα μειωθεί η απόδοση του κινητήρα. Τοποθετήστε τον εξωλέμβιο κινητήρα έτσι ώστε η πλάκα κατά της σπηλαίωσης να βρίσκεται μεταξύ του πυθμένα του σκάφους και ενός επιπέδου 25 mm (1 in) κάτω από αυτό.

Δημοφιλείς Ετικέτες: 4χρονος εξωλέμβιος κινητήρας 6hp, Κίνα 4χρονος εξωλέμβιος κινητήρας 6hp, κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο
Εξωλέμβιος κινητήρας 4-χρονος 6HP
| ΜΟΝΤΕΛΟ | F6 |
| Τύπος | 4 Εγκεφαλικό |
| Ύψος τραβέρσας | 435 mm (S) 562 mm (L) |
| Διάσταση | 750*403*1040 mm (S) / 750*403*1167 mm (L) |
| Ξηρό Βάρος | 27 kg (S) 28 kg (L) |
| Μέγ. Εύρος στροφών | 4500-5500 r/min |
| Μέγ. Υπερδύναμη | 4,4 kW (6HP) |
| Εύρος στροφών στο ρελαντί | 1550±50 r/min |
| Τύπος κινητήρα | 1-κύλ. |
| Εκτόπισμα | 139 κ.εκ |
| Διάτρηση x εγκεφαλικό | 62 x 46 mm |
| Χρονισμός ανάφλεξης | CDI |
| Σύστημα διεύθυνσης | Λαβή χειριστή |
| Σύστημα εκκίνησης | Χειροκίνητη εκκίνηση |
| Αλλαγή ταχυτήτων | F-N-R |
| Σχέση μετάδοσης | 2.08(27/13) |
| Περικοπή & κλίση | Εγχειρίδιο |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | Εξωτερικό 12L |
| Χωρητικότητα λαδιού κιβωτίου ταχυτήτων | 0.1 L |
| Προπέλα | 7 1/2X8-BL |
Ένα ζευγάρι
4 Σκάφος εξωλέμβιου κινητήραΕπόμενη
4χρονο λάδι εξωλέμβιου κινητήραΑποστολή ερώτησής










