Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
Σχετικά με τις εξωλέμβιες
Οι φορητοί εξωλέμβιοι κινητήρες προσφέρουν ελαφρύ, συμπαγή σχεδιασμό και εύκολη μεταφορά. Ιδανικά για μικρότερα σκάφη, παρέχουν αξιόπιστη απόδοση, οικονομία καυσίμου και απλή λειτουργία, καθιστώντας τα ιδανικά για σκάφη αναψυχής και σύντομα ταξίδια.
Εργοστάσιο






Πελάτης




Τι είναι το CDI (σύστημα ανάφλεξης);
Το CDI (Capacitor Discharge Ignition) είναι ένα σύστημα ανάφλεξης που χρησιμοποιείται ευρέως σε μικρούς κινητήρες, ιδιαίτερα σε μοτοσικλέτες, χλοοκοπτικά και αλυσοπρίονα. Αποθηκεύει ηλεκτρική ενέργεια σε έναν πυκνωτή και την απελευθερώνει ως ρεύμα υψηλής-τάσης όταν χρειάζεται, δημιουργώντας έναν ισχυρό σπινθήρα για γρήγορη και αξιόπιστη ανάφλεξη. Αυτό το σύστημα είναι γνωστό για την απλή δομή του, τη γρήγορη απόκριση και την υψηλή του απόδοση, γεγονός που το καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλο για εργασίες υψηλής-ταχύτητας. Το CDI όχι μόνο βελτιώνει την απόδοση του κινητήρα, αλλά και μειώνει τις εκπομπές ρύπων, καθιστώντας το βασικό συστατικό στον σύγχρονο εξοπλισμό μικρής ισχύος.
Δημοφιλείς Ετικέτες: φορητές εξωλέμβιες μηχανές, Κίνα κατασκευαστές φορητών εξωλέμβιων κινητήρων, προμηθευτές, εργοστάσιο
4 ΧΡΟΝΟΣ ΕΞΩΛΕΙΜΕΝΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΒΟΝΤΟΥ ΑΞΟΝΑ F6
Ο τετράχρονος-κινητήρας CG MARINE 6HP διαθέτει κομψό ματ φινίρισμα, βελτιωμένη απόδοση και επανασχεδιασμένη δομή. Συμβατό με προπέλες SOLAS, προσφέρει εργονομικά σχεδιασμένο σώμα για εύκολο χειρισμό. Το εσωτερικό είναι καλά οργανωμένο-, η διάταξη της λαβής εξασφαλίζει μεγαλύτερη άνεση και παρέχει εύκολη χειροκίνητη εκκίνηση και ομαλή αλλαγή ταχυτήτων.
| ΜΟΝΤΕΛΟ | F6 |
| Τύπος | 4 Εγκεφαλικό |
| Ύψος τραβέρσας | 435 mm (S) 562 mm (L) |
| Διάσταση | 750*403*1040 mm (S) / 750*403*1167 mm (L) |
| Ξηρό Βάρος | 27 κιλά |
| Μέγ. Εύρος στροφών | 4500-5500 r/min |
| Μέγ. Υπερδύναμη | 4,4 kW (6HP) |
| Εύρος στροφών στο ρελαντί | 1550±50 r/min |
| Τύπος κινητήρα | 1-κύλ. |
| Εκτόπισμα | 139 κ.εκ |
| Διάτρηση Χ εγκεφαλικό επεισόδιο | 62*46 χλστ |
| Χρονισμός ανάφλεξης | CDI |
| Σύστημα διεύθυνσης | Λαβή χειριστή |
| Σύστημα εκκίνησης | Χειροκίνητη εκκίνηση |
| Αλλαγή ταχυτήτων | F-N-R |
| Σχέση μετάδοσης | 2.08(27/13) |
| Περικοπή & κλίση | Εγχειρίδιο |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου | Εξωτερικό 12L |
| Χωρητικότητα λαδιού κιβωτίου ταχυτήτων | 0.1 L |
| Αναλογία ανάμειξης | 50 : 1 |
| Προπέλα | 7 1/2X8-BL |
Ένα ζευγάρι
Νέοι κινητήρες σκάφους εξωλέμβιεςΑποστολή ερώτησής










